A zord időjárás ellenére sokan jöttek el 2026. január 13-án, Budapesten a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumba Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című könyvének bemutatójára.
A múzeum színházterme zsúfolásig megtelt a város- és a közlekedéstörténet iránt érdeklődőkkel.
A publikumot Szombathelyről elszármazottak és egyetemünk jelenlegi (Borhy László, Urbán Máté) és nyugdíjas (Szántóné Balázs Edit) oktatói, valamint egykori hallgatói is alkották. A rendezvényt Farkas Csaba, a Szülőföld Könyvkiadó vezetője és Török Róbert, a múzeum főigazgatója nyitotta meg.
A könyvet Zsigmond Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke, a kötet egyik szaklektora mutatta be, majd beszélgetett a szerzővel a gazdagon illusztrált és terjedelmes kötetről. A közlekedéstörténetet kutató Zsigmond Gábor még a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgató-helyetteseként vállalta el a mű lektorálását. Mind a könyv és mind annak bemutatója nagy sikert aratott, bizonyította mindezt a dedikálásra várók hosszú sora is. A könyvbemutatónak, akárcsak Szombathelyen, egy meglepetés színfoltja is volt. Rudnai Béla vasútmodellezőnek a szombathelyi 6-os villamos modelljét elhozta özvegye a rendezvényre. Szombathelyen Sütő Gábor az 1-es villamos modelljével lepte meg az érdeklődő közönséget.
A rendezvényt élő adásban közvetítette a múzeum a Facebook-oldalán, amely ott visszanézhető.