Közreműködők

Közreműködők

Előadók

Dr. Auer Tibor

University of Surrey, Research Fellow
 

Auer Tibor a guildfordi University of Surrey kutatója, és azt kutatja, hogy hogyan lehet az agyműködést befolyásolni annak mérése és gépi tanulás segítségével. Vezeti és részt vesz több, kiértékelő (automatic analysis) és intervenciós (OpenNFT) szoftver fejlesztésében, melyek megkönnyítik a legjobbnak tartott és a legújabb agyi képalkotó módszerek alkalmazását. Közreműködik olyan nemzetközi kezdeményezésekben is, mint például a Brain Imaging Data Structure és a Neuroimaging Data Model, amelyek célja az agyi képalkotásból származó adatok leírásának, tárolásának és megosztásának szabványosítása.

Bokányi Adrienn

Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata, gazdaságfejlesztésért és városfejlesztésért felelős tanácsnok
 

Bokányi Adrienn a Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatának gazdaságfejlesztésért és városfejlesztésért felelős tanácsnoka, a Gazdasági és Jogi Bizottságának elnöke, valamint a 2. sz. egyéni választókerület képviselője. Végzettsége bölcsész és közgazdász, jelenleg a Széchenyi István Egyetem Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola Regionális Tudományi Programjának PhD-hallgatója. Munkája és kutatási területe egybeesik, kutatási témája „A válságálló tudásgazdaság megteremtése Szombathelyen a poszt-Covid éra gazdaságfejlesztési gyakorlatában”.

Dr. Bokor Tamás

Budapesti Corvinus Egyetem, egyetemi docens
 

Kommunikáció- és médiakutató, tréner. Kutatási területe a digitális hálózati média és a társadalom viszonya, főként a digitalizáció oktatásra gyakorolt hatása, valamint a mesterséges intelligencián alapuló diszruptív technológiák fogadtatása.

Dr. Bóta András

Lulea University of Technology, Postdoctoral Researcher
 

Bóta András informatikából doktorált, hálózatkutatással, adattudománnyal és mesterséges intelligenciával foglalkozik. Érdeklődési területe az előbbi tudományterületek orvosi alkalmazási, különös tekintettel a járványterjedés modellezésére.

Csuk Csaba

Eötvös Loránd Tudományegyetem, Savaria Könyvtár és Levéltár, könyvtárvezető
 

A könyvtári munka mellett 15 éve foglalkozik e-learning keretrendszerekkel, digitális tananyagok építésének módszertani támogatásával. Képzéseket, továbbképzéseket tart oktatók és hallgatók részére a digitális pedagógiai eszközök használatáról. Munkatársaival videószolgáltatást (felvétel, szerkesztés, publikálás) nyújt a Savaria Egyetemi Központ előadásainak, rendezvényeinek rögzítése céljából.

Dr. Fekete István

FETIM-CONS Kft. alapító ügyvezetője, az ICG Integrated Consulting Group Kft. partner tanácsadója
 

Fekete István bányamérnök, geológus MSc és Külkereskedelem BA végzettséggel rendelkezik. Doktori disszertációjának címe: Ellátási lánc menedzsment és hálózattudomány – egy innovatív szintézis megalapozása. Munkatapasztalata: 12 év felsővezetői pozíciókban: gyárigazgató, operációs igazgató, globális igazgató, ügyvezető igazgató; 17 év ellátási lánc-, operáció- és általános menedzsment területén; 8 év vezetési tanácsadás; 4 év külkereskedelem – és mindezek mellett némi tudomány.

Dr. Gregor Anikó

Eötvös Loránd Tudományegyetem, egytemi adjunktus
 

Szociológiából doktori fokozattal (ELTE, 2015), Gender Studies-ból mesterdiplomával (CEU, 2011) rendelkezik. Kvantitatív és kvalitatív kutatásmódszertani kurzusokat tart, továbbá a nemek közötti viszonyok szociológiájának területén oktat bevezető szemináriumokat. Kutatási terepe a neoliberalizálódás hatása a nemek közti viszonyokra Kelet-Közép-Európában.

Dr. Ható Zoltán

Pannon Egyetem, tudományos munkatárs
 

Informatikus vegyészként végzett a Pannon Egyetemen, később kémia tudományágban doktori fokozatot szerzett ugyanitt. A Komplex Molekuláris Rendszerek Kutatócsoport (PE) tagjaként főleg molekuláris szimulációkkal foglalkozik. A tudományos munkában is használja az adatvizualizációt és a képszerkesztést, de a Tudomány a Kocsmában rendezvénysorozat plakátjainak készítése során vagy a Pannon Egyetem Egyetemünk című újságjának tördelőszerkesztői munkáiban is hasznosnak bizonyulnak ezek a képességek.

Horváth Zoltán

AGORA Savaria Kulturális és Médiaközpont Nonprofit Kft., ügyvezető igazgató
 

Művelődésszervező, alkalmazott nyelvész, andragógus és kulturális mediátor. Jelenleg a Széchenyi István Egyetem Regionális Doktori Iskolájának doktorandusza. 2022. januártól az AGORA Savaria Kulturális és Médiaközpont Nonprofit Kft. ügyvezetője. Óraadó oktatóként tanítja az ELTE Savaria Egyetemi Központ közösségszervező szakos hallgatóit különböző elméleti és gyakorlati kurzusokon. Kulturális örökség szakterületen tagja a Szombathelyi Értéktár Bizottságnak.

Dr. Juhász Zita

Eötvös Loránd Tudományegyetem, egyetemi adjunktusa
 

Közgazdaságtant és pénzügytant, vállalati pénzügyeket oktat. Közgazdaságtudományok tudományágban PhD fokozatot szerzett; okleveles közgazdász, közgazdász-tanár. Egyetemi oktatói pályáját 2000-ben kezdte. Érdeklődése, tudományos kutatásai homlokterében a makro- és nemzetközi pénzügyek állnak. A Magyar Tudományos Akadémia Jövőkutatási Albizottságának kiadványaiban is publikál.

Dr. Kaszás Nikoletta

Pannon Egyetem Nagykanizsa – Körforgásos Gazdaság Egyetemi Központ, főigazgató, egyetemi docens
 

A Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampuszán szerezte diplomáját Turizmus-vendéglátás (BA) alapszakon, majd Veszprémben Vezetés-szervezés (MA) mesterszakon végzett. Doktori disszertációját a határon átnyúló pályázati projektek projektmenedzsment specialitásaiól írta. 2010-ben a Magyar Turizmus Zrt. által kiírt „Az év turisztikai témájú szakdolgozata” felhíváson 2. helyezett.

Dr. Keller Krisztina

Budapesti Corvinus Egyetem, egyetemi docens
 

A Budapesti Corvinus Egyetem oktatója, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. kutatója, a Turizmusbiztonság kutatócsoport tagja. Kutatási területe elsősorban a turizmusbiztonság, különös tekintettel az egészségbiztonságra. Ezen kívül foglalkozik a turisztikai tervezés és termékfejlesztés kérdéseivel is.

Klára Ágnes

Jufa Hotel Celldömölk – Aktív & Wellness Resort****, ügyvezető igazgató, szálloda- és kemping igazgató
 

Több, mint 20 éve dolgozik a turizmus területén, de már gyermekkora óta az idegenforgalom a mindennapi élete része volt. Külföldön és belföldön is ranglétrát végigjárva 2013 óta tevékenykedik szállodaigazgatóként. Számára a szállodában töltött idő nem munka, hanem hivatás, elkötelezettség és leírhatatlan öröm.

Dr. habil. Kovács László

Eötvös Loránd Tudományegyetem, habilitált egyetemi docens
 

Alkalmazott nyelvész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem habilitált egyetemi docense. Doktori disszertációjában fogalmi rendszerek hálózatos struktúráit elemezte, míg habilitációs kötetében márkaneveket vizsgált interdicsziplináris megközelítésben. Számos hazai és külföldi egyetem felkért oktatója, vendégelőadója; hazai és nemzetközi kutatócsoportok vezetője és tagja. Főbb kutatási területei a márkanevek, a szó- és a márkaasszociációk, valamint a kognitív reprezentációval összefüggő asszociációs és hálózatos struktúrák vizsgálata.

Dr. Mihalik Judit

Kommunikációs és vezetési szakember, kutató, egyetemi oktató
 

Mihalik Judit 2017-ben védte Ph.D. disszertációját a Budapesti Corvinus Egyetemen. 2018 óta vezet különféle kommunikációs, viselkedéstudományi, üzleti és menedzsment kurzusokat, a többi közt az International Business School budapesti campusán vagy a Milton Friedman Egyetemen. Erőssége a hallgatók bevonása, az aktív részvételt kívánó szemináriumi, tutorial jellegű oktatás. Kutatóként érdeklődése hasonlóan diverz: a fentieken kívül a közösségi médiával, a globális akadémia geopolitikai összefüggéseivel, valamint oktatás-módszertani kérdésekkel foglalkozó projektekben is részt vesz.

Pató Gáborné Dr. habil. Szűcs Beáta

Eötvös Loránd Tudományegyetem, habilitált egyetemi docens
 

A Humán Szakemberek Országos Szövetségének elnökségi tagja, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Humán Klubjának elnöke, az MTA VEAB Logisztikai Munkabizottságának elnöke. Több éves versenyszférás munkatapasztalata mellett, két évtizedes egyetemi oktatói-kutatói tapasztalattal rendelkezik. Kutatási szakterülete a kompetenciamenedzsment, az emberi erőforrás menedzsment, és az emberközpontú munkaköri leírások, valamint az ellátásilánc-menedzsment és a logisztika.

Dr. Szabó Júlia (Sipos Júlia)

tudományos újságíró, egyetemi oktató
 

A Magyar Rádió Tudományos Szerkesztőségének munkatársa, majd számos felsőoktatási intézmény oktatója. PhD dolgozata média tartalom elemzés témájából született, az ELTE TáTK Szociológiai Doktori Iskolájában. Sokszínű kulturális feladatai a Budapesti Corvinus Egyetemhez, oktatói feladatai a Károli Gáspár Református Egyetemhez, az ELTE tudományos műhelyeihez kötik. Sipos Júliával a hagyományos ismeretterjesztés felületein is találkozhatunk, moderátorként, vagy alkalmanként előadóként.

Szabó Richárd

MÁV Szolgáltató Központ Zrt. – logisztikai szakmai irányító
 

15 éve dolgozik a MÁV anyagellátási területén, az utóbbi 5 évben a MÁV Csoportnál SAP bevezetési projektekben. Főbb feladata volt a csoportszintű beszerzés-tervezési, az igénylési, a készletgazdálkodási, a raktározási és a számlabefogadási folyamatok implementálásának irányítása, jelenleg pedig a folyamatok továbbfejlesztésének vezetését látja el.

14 éve oktat logisztikát közép- és felsőfokú oktatási intézményekben, illetve szakmai vizsgáztatási tevékenységet is végez.

Székely Klára

Eötvös Loránd Tudományegyetem, egyetemi adjunktus
 

Székely Klára 1984 óta dolgozik a jogelőd intézmények, valamint az ELTE szervezeti keretei között. Társadalomtudományi, neveléstudományi, egészségtudományi, gazdaságtudományi végzettségekkel rendelkezik. Fő oktatási területei: kommunikáció, politológia, marketing. Fő kutatási területei: interperszonális kommunikáció, szervezeti kommunikáció, politikai marketing, turizmus marketing, vallási turizmus. Publikáció ezekben a témákban jelentek meg.

Szőke Viktória

Eötvös Loránd Tudományegyetem, tanársegéd
 

Szőke Viktória geográfus és közgazdász. Az ELTE TáTK Savaria Gazdálkodástudományi Tanszék tanársegédje, a PTE Földtudományok Doktori Iskola doktorjelöltje. Kutatási területe a gazdaságföldrajzi hálózatok elemzése, illetve térelemzési és telephelyválasztási modellek vizgsálata. 14 év versenyszférabeli tapasztalattal (4 év banki, 8 év mezőgazdasági), több éves oktatási gyakorlattal rendelkezik.

Tátrai Annamária

Eötvös Loránd Tudományegyetem, tanársegéd
 

Tátrai Annamária, az ELTE, Társadalomtudományi kar, Statisztika Tanszékének tanársegédje. Kutatási területe a szegénység és anyagi depriváció, valamint ennek területi különbségei Magyarországon. Emellett statisztikusként számos projektben vesz részt elemzőként, tanácsadóként.

Dr. Veszelszki Ágnes

Budapesti Corvinus Egyetem, tanszékvezető egyetemi docens,


Nyelvész, közgazdász, kommunikációkutató. A Budapesti Corvinus Egyetem Kommunikáció és Szociológia Intézetében működő Kommunikáció- és Médiatudomány Tanszék tanszékvezető egyetemi docense. Kutatási területei: digitális kommunikáció; a marketing és a nyelvészet kapcsolódási lehetőségei (marketolingvisztika); újabban a tudománykommunikáció, illetve az énmárkázás, protokollkommunikáció.

Honlap: www.veszelszki.hu.

Dr. Ziegler Zsolt

Eötvös Loránd Tudományegyetem, egyetemi adjunktus


Ziegler Zsolt 2004-ben a Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Karán, filozófia szakán kezdte tanulmányait. Ezt követően “visiting student” volt a Torontói Egyetemen, majd a Central European University-n egyéves MA filozófia programot végzett el. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Filozófia és Tudománytörténet doktori iskolájában szerezte Phd. fokozatát. Fő kutatási területe a döntéselméletek és a heurisztikák.