Angol Nyelv és Irodalom Tanszék
ANGOL NYELV ÉS IRODALOM TANSZÉK
Marótiné Dr. Baróthy Judit egyetemi docens, tanszékvezető
Dr. Balaskó Mária egyetemi docens
Dr. Balázs Bernadette egyetemi adjunktus
Balogh Eszter Edit egyetemi tanársegéd
Dr. Bődy Edit főiskolai docens
Faragó Zsuzsanna nyelvtanár
Dr. habil. Kádár Judit Mária egyetemi docens
Cynthia May Martin Dr. nyelvtanár (anyanyelvi lektor)
Nagyné Dr. Foki Lívia egyetemi docens
Polyák Ádám Vince nyelvtanár
Smodicsné Szőke Katinka nyelvtanár
Szibler Vivien nyelvtanár
Szőlősi-Gerebecz Orsolya nyelvtanár
Tóth Szilvia Beatrix főiskolai tanársegéd
Wágner Anikó nyelvtanár, pedagógiai szakértő
Az Angol Nyelv és Irodalom Tanszék az Eötvös Loránd Tudományegyetem Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központjának tanszéke, jelenlegi oktatói és tanári létszáma 15 fő.
Az Angol Nyelv és Irodalom Tanszék nappali és levelező képzést folytat mind a BA programban mind a mesterszintű osztatlan és rövidciklusú tanárszakokon. A szakos programok mellett az idegennyelvi tanszékek, így tanszékünk is, a szombathelyi hallgatók számára idegennyelvi – általános és szaknyelvi – programokat és kurzusokat is oktatott és oktat, emellett ellátjuk a tanító szakosok angol műveltségi területének oktatását.
A tanszék szakstruktúrája magában foglalja az anglisztika BA programot nappali és levelező tagozaton, a kifutó angoltanár MA programot nappali és levelező tagozaton, az angol nyelv és kultúra tanára osztatlan tanárszakot nappali és levelező képzésben annak 4+1-es és 5+1-es változatában, s ennek rövidciklusú változatait is a levelező képzés keretében. Ez utóbbinak kiemelt fontossága és hagyománya van a régióban. Az új típusú rövidciklusú, tanári mesterszakokat is sikerült Szombathelyen, levelező tagozaton oktatnunk.
Kollégáink tudományos tevékenységének adatai az MTMT-ben szerepelnek, kutatási tevékenységük szerteágazó, az irodalmi, nyelvészeti, történelmi kutatások mellett jelentősek az alkalmazott kutatási programjaink is.
A Tanszék nemzetközi kapcsolatai a korábbi Bölcsészettudományi Kar, majd a Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Kar időszakában kialakított és fejlesztett kapcsolatain alapul. A nemzetközi együttműködések közt az egyetemiek mellett fontosak azok a kapcsolatok is, amelyeket a nagykövetségekkel, konzulátusokkal, kultúrintézményekkel ápolunk éppen a földrajzi elhelyezkedésünk miatt. A határmenti intézményközi együttműködések ugyancsak kiemelt jelentőséggel bírnak számunkra.