Savaria Természettudományi Tehetségpont
Savaria Természettudományi Tehetségpont
Az új fizikai, kémiai és biológiai ismeretek birtokában olyan dolgokat fedezhetünk fel, amelyekkel könnyebbé, jobbá tehetjük életünket. Ehhez az iskolai természettudományos oktatásnak hozzá kell járulnia. Ugyanakkor a középiskolák nagy részében a természettudományos tárgyak oktatására fordítható óraszám jelentősen csökkent. A tanulók sok esetben elfordulnak a bonyolultnak látszó, megérthetetlennek tűnő feladatoktól. E kedvezőtlen hozzáállás megváltoztatására alkalmasak a kísérletek.
A tehetségpontunk célja lenne, hogy rendhagyó „óráinkkal”, természettudományos kísérleteinkkel, érdekes előadásainkkal, valamint a terepi munka szépségeinek felfedezésével felkeltsük, vagy tovább erősítsük a tanulókban az érdeklődést a természettudományok iránt. Céljaink megvalósítására Tehetségnapot, Science fair vetélkedőt, Nyitott labor nevű rendezvényt szervezünk.
Pályázat:
TÁMOP-3.4.5-12-2012-0001 „Tehetséghidak Program”
NTP-HTT-16-0023 A Berzsenyi Dániel Tehetségsegítő Tanács tevékenységért
NTP-FTH-16-0043 Természettudományi Műhelyek kialakítása
- Munkaterv letöltése
Meghívó Sience Fair 2017
További részletek az alábbi linkekre kattintva
Tudományos Diákkör a Természettudományi karon
vezető: Dr. Scheidné Dr. Nagy Tóth Erika
A tudományos diákköri munka több mint 50 éves hagyománnyal rendelkezik. A felsőoktatási intézményekben korábban egy-egy kutató, vezető oktató körében, több hallgató kezdett tudományos kutató munkába, melyeket időközönként egymásnak bemutattak un. helyi - konferencián. A jelenlegi lehetőségek a TDK adnak helyet a kutatás, tudományos igénnyel rendelkező hallgatók számára. A bemutatott munkák által a hallgatók bizonyítják olyan képességüket és motivációjukat, mely a tehetség, a nyitott szemlélet jellemzője. Thomas Kuhn tudománytörténész nevéhez fűződik a paradigma mint kategória. Véleménye szerint a paradigma olyan új, jelentős felfedezés, amely meghatározza a kutatások irányát, kereteit és határát. A tudományos diákköri munkák megadják a lehetőséget a hallgatók számára ezen képességeik megmutatására, újabb kutatások, szakdolgozat, doktori munka kidolgozására. Intézményünk elődjében a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola Természettudományi karán az 1980 évek közepén alakult meg a Tudományos Diákkör. Azóta kétévente rendszeresen részt veszünk az Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Legutóbb 2017-ben vettek részt hallgatóink több szekcióban is, így pl. Fizika-Földtudományok-Matematika, Biológia és Tanulás- és Tanításmódszertani Tudástechnológiai szekcióban. Tizenkét hallgató 11 dolgozattal indult az országos megmérettetésen. Jól szerepeltek hallgatóink, három II. helyezéssel, és két kiemelt különdíjjal tértek haza.
II. helyezést értek el:
Keszei Fruzsina: Követéses szájhigiéniai vizsgálatok a kőszegi tanulók körében (felkészítő: Dr.Skribanek Anna)
Rozs Dorina: Történeti tlelepülésföldrajzi vizsgálatok a szombathelyi agglomerálódó térségben (felkészítő: Dr.Lenner Tibor)
Kardos Laura: Térségi és nemzetiségi identitásvizsgálatok az Őrállók földjén (felkészítő:Dr. Balogh András)
Kiemelt különdíjat kaptak:
Somogyi Tímea: A naptevékenység hatása a madarakra (felkészítő: Dr.Puskás János)
Németh Zsuzsanna: Szénhidrogének terjedése (mozgása) különböző szemcseméretű talajokban (felkészítő: Dr. Deák György)
A hallgatók munkájának elkészítése, a kísérletek megvalósítása az NTP-HHTDK-16-0031 pályázat segítségével valósult meg.
A hallgatók XXXIII. OTDK-án való részvétele az NTP- NTP-OTDKR-16-0055, valamint a NTP-OTDKR-14-0012 pályázat segítségével valósult meg. Az elnyert pályázatból tudtuk fedezni a hallgatók nevezési díját, regisztrációs díját.
A meghívó letöltéséhez kattintson ide.
Galéria
Galéria
0
/
0
0
/
0