Digitális nagyköveti program tanár szakosoknak

Szöveg: Kleinhappel Miklós – Fotó: illusztráció - Pexels | 2024.03.07.
Digitális nagyköveti program tanár szakosoknak
Digitális nagyköveti program indul tanár szakos hallgatók részére az ELTE szombathelyi campusán. Célja, hogy a pedagógusjelöltek megismerjék a jó gyakorlatokat és jártasságot szerezzenek az oktatásban alkalmazható digitális megoldások használatában.

A digitális nagykövetek azok az egyetemi oktatók, gyakorlóintézményi vezetőpedagógusok és tanár szakos hallgatók, akik lépést tartanak az oktatástechnológiai újdonságokkal, értik a digitális megoldások hatását a szaktárgyi feladatokra és saját tudásukra, valamint képesek diákjaikat is felkészíteni a digitális eszközök használatára, illetve az online tanulási formák megvalósítására.

Az ELTE Savaria Egyetemi Központ Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ digitális nagykövetei: Baráth Zsolt, Gönye Zsuzsanna, Kovács Gábor és Sárközi Balázs Dezső oktatók, valamint Málics Viktória és Mór Máté hallgatók.

A nagykövetek – személyes vagy online formában – kéthetente fogadóórát, ezeken kívül áprilisban és májusban tematikus foglalkozásokat tartanak.

A Digitális nagyköveti program fő feladatai közé tartozik a tanár szakos hallgatók motiválása a digiális eszközhasználatra, az élethosszig tartó tanulás képességének fejlesztése online tanulási formák segítségével, a szaktárgyhoz kapcsolódó digitális felületek és alkalmazások megismerésének a segítése, a magabiztos és hatékony digitális eszközhasználat kialakítása, valamint az online tanulási formák integrálása az oktatásba.

A különböző programelemek ingyenesek, de előzetes regisztrációhoz kötöttek.

A tematikus foglalkozások tíz témát ölelnek fel. Ezeken a hallgatók megismerkedhetnek játszva tanító alkalmazásokkal és a kreatív feladatok készítésére szolgáló digitális eszközök használatával. Elmélyülhetnek a digitális kutatási módokban, a matematikai szövegek szerkesztésének lehetőségeiben, a digitális filológiában. Megtudhatják, miként lehet segítségül hívni a Google Eart-öt az oktatásban vagy hogy miképp tudnak térképeket és ábrákat készíteni. De szó esik majd arról is, milyen digitalizációs ártalmakkal kell szembenézniük a közoktatásban dolgozó pedagógusoknak.

A fogadóórák és a tematikus foglalkozások időpontjai, helyszínei, leírásai, az ezekre való jelentkezés módja, valamint a digitális nagykövetek bemutatkozása az ELTE Savaria Egyetemi Központ weboldalán érhetők el, ide kattintva.

A program az RRF-2.1.2-21-2022-00023 számú Gyakorlatorientált felsőfokú képzés infrastrukturális és készségfejlesztés az ELTE-n című projekt keretében valósul meg.