Gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzés

Gazdálkodási és Menedzsment Felsőoktatási Szakképzés

Mikor válaszd a képzést?

• ha gyorsan szeretnél naprakész, használható gazdálkodási végzettséget szerezni
  • ha szeretnél később saját céget alapítani
  • ha szeretnél egyszer vállalatot vezetni
  • ha vállalati pénzügyekről szeretnél tanulni
  • ha vonzanak a pénzügyi elemzések
  • ha bele szeretnél látni a HR és a vállalti kommunikáció titkaiba
  • ha érdekel a logisztika
  • ha vállalati stratégiát és taktikát szeretnél tanulni

Megfelelő feltételekkel ingyenes a felsőfokú szakképzés Szombathelyen csak nálunk, ha az ELTE-n az azonos nevű BA szakot is el szeretnéd végezni, azt könnyen, gyorsan, a már elvégzett tantárgyak beszámításával megteheted (optimális esetben 3 félév alatt).

A képzés leírása:

Kar: ELTE-TáTK

Képzés neve: Gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzés (Szombathely)

Képzési idő: 4 félév (3+1 gyakorlat)

Oklevélben szereplő szakképzettség: felsőfokú gazdasági menedzser-asszisztens

Kapcsolattartó: Dr. Varga Imre

Telefon: +36 94 519 691
Email: varga.imre@sek.elte.hu

Képzés célja: A felsőoktatási szakképzés célja olyan szakemberek képzése, akik ismerik a gazdálkodási és menedzsment folyamatok irányításának, szervezésének, működtetésének alapelveit és módszereit. Tisztában vannak a vállalati gazdálkodásfinanszírozási, számviteli, adózási alapjaival, a munka- és ügyvitel-szervezési eljárásokkal, a döntéstámogatás és a kontrolling módszertani alapjaival, az információs és a kommunikációs technikákkal.

Főbb ismeretek:

• Ismeri a gazdálkodástudomány legalapvetőbb fogalmait, elméleteit, tényeit, nemzetgazdasági és nemzetközi összefüggéseit.
  • Ismeri a gazdasági szervezetek felépítését és működését.
  • Birtokában van a szakterület legalapvetőbb információgyűjtési, elemzési, feladat-, illetve probléma-megoldási módszereinek.
  • Rendelkezik a szakterületen releváns egyéni és kisvállalkozói tevékenység előkészítéséhez, indításához szükséges ismeretekkel.
  • Rendelkezik a sikeres menedzseléséhez szükséges elméleti és gyakorlati ismeretekkel.

Főbb tantárgyak:

• Közgazdaságtan
  • Statisztika
  • Vállalati gazdaságtan
  • Pénzügy
  • Számvitel
  • Marketing
  • Logisztika
  • Kontrolling
  • Vezetés-szervezés

Specializációk:  -

Érettségi/felvételi követelmények: bármelyik két érettségi vizsgatárgy

Idegen nyelv követelmények: Alapszintű szakmai idegennyelvtudás, melynek a követelményeit a felsőoktatási intézmény a szakképzési programban határozza meg.

Elhelyezkedési lehetőségek:

• Menedzser-asszisztens
  • Statisztikai ügyintéző
  • Általános irodai adminisztrátor
  • Marketing és PR-ügyintéző
  • Pénzügyi, statisztikai, biztosítási adminisztrátor
  • Készlet- és anyagnyilvántartó
  • Ügyfél- (vevő)tájékoztató

Továbbtanulási lehetőségek: Gazdálkodási és menedzsment alapszakon teljes kreditbeszámítással (akár 3 szemeszter alatt elvégezhető). Más gazdálkodástudományi alapszakokon részleges kreditelfogadás lehetséges.

A tantárgyak / mintatanterv letöltéséhez kérem kattintson ide.