Tudomány, élmények, szórakozás

Szöveg és fotó: Kleinhappel Miklós | 2024.04.22.
Tudomány, élmények, szórakozás
Az ELTE szombathelyi Földrajzi Tanszéke minden korosztálynak kínált programokat az idei Földrajz Éjszakáján. Tudományos előadások, Hold- és üstökösnézés, valamint mobilos kincskeresés várta az érdeklődőket.

– Hagyomány, hogy évről évre bekapcsolódunk a Magyar Földrajzi Társaság által koordinált Földrajz éjszakája programsorozatba. Az elsőtől kezdve minden alkalommal tudtunk szervezni programot. Egy olyan viszonylag kis létszámú földrajz tanszéknél, mint a miénk, ez büszkeség. Minden évben olyan programot kínálunk, amivel a széles közönséget tudunk becsalogatni – köszöntötte a személyesen és online jelen lévőket Lenner Tibor tanszékvezető egyetemi docens az április 12-ei rendezvényen.

A 2017-ben Párizsban, valamint több francia nagyvárosban indult kezdeményezés célja, hogy a föld- és környezettudományokkal foglalkozó intézmények, szervezetek és magánszemélyek közelebb hozzák a geográfiát az emberekhez, programjaikon keresztül bemutassák a földrajz sokszínűségét, fontosságát a mindennapi életünkben.

A 2024-es szombathelyi program három blokkból épült fel.

Az elsőben az ELTE Természettudományi Kar Földrajzi Doktori Iskola azon hallgatóinak (Pusztai-Eredics Alexandra, Ibrar Ullah, Varga Nándor) eredményeit bemutató előadások hangzottak el, akik kutatásukat az ELTE Savaria Egyetemi Központban, a Földrajzi Tanszék oktatóinak témavezetésével végzik vagy (Mitre Zoltán) a közelmúltban védték meg munkájukat. Az előadások sorát a Honvédelmi Minisztériumban geopolitikai kutatásokat végző Miletics Péter zárta (képünkön).

Az egyetem udvarán a családokat, gyerekeket geoinformatikai kincskeresés várta, és megnyitotta kapuit a C–épület tetején található csillagvizsgáló is, ahol Hold- és üstökösnézőbe hívták az érdeklődőket.

Tudomány, élmények, szórakozás

Tudomány, élmények, szórakozás

0

/

0

0

/

0