Szombathelyi érmek az Európai Egyetemi Játékokon

Szöveg: ELTE SEK – Fotó: EUG2024 | 2024.07.25.
Szombathelyi kötődésű hallgatók is megtalálhatók az idén hazánkban megrendezett Európai Egyetemi Játékok ELTE-s érmesei között. Mindegyikük küzdősportokban remekelt.

A Debrecenben és Miskolcon július 10. és 24. között megrendezett Európai Egyetemi Játékokon 40 ország 400 egyeteméről csaknem 5000 versenyző mérte össze erejét 17 sportágban. Hazánkból 22 felsőoktatási intézmény 700 sportolója érkezett a játékokra, ami a verseny történetének eddigi legnagyobb létszámú magyar küldöttsége.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemet hét sportágban (kick-boksz, karate, cselgáncs, strandröplabda, taekwon-do, tollaslabda, tenisz) összesen 27 sportoló képviselte, hallgatóink összesen két arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek.

Az ELTE Savaria Egyetemi Központban (SEK) tanuló tanárszakos Szmolek Emánuel két ezüstérmet szerzett a kick-boksz kick light, illetve a pointfighting versenyben.

Egyéniben az ugyancsak szombathelyi, de a Társadalomtudományi Kar budapesti képzési helyszínén, szociológia szakon végzett Zsíros Annamária kick-boksz kick lightban állhatott a dobogó harmadik fokára.

További ELTE SEK-es kötődés: Pap Márk Ervin hallgatónk az Európai Kézilabda Szövetség delegáltjaként egyedüli magyarként kézilabda-mérkőzéseket vezetett az Európai Egyetemi Játékokon.

A 2024-es Európai Egyetemi Játékok összesített éremtáblázatában Magyarország szerepel az első helyen. Hazánkból a legtöbb érmet a Testnevelési és Sporttudományi Egyetem szerezte, az ELTE nyolc dobogós helyezésével pedig a második lett.