Sikeresen lezajlott a harmadik nyílt nap is

Szöveg és fotó: Kleinhappel Miklós | 2024.02.12.
Sikeresen lezajlott a harmadik nyílt nap is
Az ELTE Savaria Egyetemi Központ a korábbi évekhez hasonlóan az idei általános felsőoktatási felvételi eljárásban is három nyílt napot tartott. A februárin elsősorban a tanulmányok pénzügyi vetületeit vették górcső alá az előadók.

Rendhagyó szülő értekezletre hívta a továbbtanulni vágyókat és szüleiket az ELTE szombathelyi campusa, hogy interaktív rendezvényen ötletekkel, tippekkel segítse a családokat a felsőoktatásban eltöltendő évek tudatos megtervezésében.

Gaspari Gábor, a Savaria Campus Iroda munkatársa bevezetőjében elmondta,

egy vidéki campus számos előnyt nyújt, nagyon megéri megfontolni, miért is menne valaki máshova tanulni, ha helyben megszerezheti az ország első számú egyetemének diplomáját.

Az ELTE szombathelyi campusa komoly szakmai műhely, hét képzési területen kínál szakokat. Egy egyetem, egy szak, egy mintatanterv, egy diploma, hangsúlyozta, kiemelve, hogy nincs „kis” és „nagy” ELTE, az intézmény minden képzési helyszínén ugyanazt a kiváló színvonalat nyújtja. Az ELTE Savaria Egyetemi Központ hallgatói számára kiemelt ösztöndíjak és kollégiumi helyek könnyítik meg az egyetemi éveket, amelyek egy kisvárosban jóval olcsóbban finanszírozhatók, tette hozzá Gaspari Gábor.

Pólay Veronika főiskolai docens, a campus fogyatékosügyi koordinátora a speciális szükségletű hallgatóknak adható kedvezményekről beszélt. Mint elmondta, ebben a tanévben csaknem harminc regisztrált fogyatékkal élő hallgató tanul az ELTE Savaria Egyetemi Központban. Őket több módon segíti az intézmény, egyebek mellett diktafonnal rögzíthetik az előadásokat, elkérhetik az oktatók által kivetített anyagokat, számonkéréskor harminc százalékkal több idő áll rendelkezésükre a felkészülésre, majd használhatnak bizonyos segédeszközöket. ADHD-soknak a B–épületben csendes szoba áll rendelkezésére, és az egyetem kortárs segítőt is tud biztosítani a speciális szükségletű hallgatóknak.

Németh Péter, az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ Tanulmányi Hivatal vezetője az állami ösztöndíjas képzésben résztvevők kötelezettségeiről beszélt. Felhívta a figyelmet: a képzési idő legfeljebb másfélszerese alatt oklevelet kell szerezniük és az állami ösztöndíjasként eltöltött időt (egy félév százötven napnak számít) húsz éven belül valamilyen magyarországi bejelentett munkahelyen le kell dolgozniuk.

Majd a hivatalvezető azt fejtegette, hogy az átsorolási követelmények meghatározása is intézményi hatáskörbe került. Eszerint aki állami ösztöndíjas képzésen kezdi meg tanulmányait az ELTE-n, két félév alatt harminc–harminchat kreditet kell szereznie és el kell érnie a meghatározott tanulmányi átlagot, hogy ne kerüljön át önköltséges képzésre. Az állami finanszírozású és az önköltséges képzések között tehát továbbra is van átjárás: az utóbbiban részt vevők legjobbjai az előbbiekből kiesők helyére kerülhetnek.

Márkus Attila, a Diákhitel Központ munkatársa a pénzügyi tervezéshez adott hasznos szempontokat.

Nyílt nap III.

Nyílt nap III.

0

/

0

0

/

0