Segítség a segítőknek
![Segítség a segítőknek](https://sek.elte.hu/media/02/08/0c5e474f3a3867dfc11839711f6310254ee8633e2e0dbb54e23861bd8244/dsc08680-thumb.jpg?v202209270307)
Míg a tavalyi – hagyományteremtőnek szánt – első alkalommal a szervezők az ELTE közössége, ezúttal a vármegyében dolgozó védőnők és a Pécsi Tudományegyetem szombathelyi védőnő- valamint gyógytornászhallgatói számára szervezett programokat.
Nagy Beáta Magda szakcsoport-vezető bevezetőjében elmondta, hogy
a rendezvény célja a figyelemfelhívás,
ráirányítani a figyelmet a mentális egészség fontosságára. Hangsúlyozta, mennyire lényeges a stigmatizálás csökkentése és hogy az emberek megbízható információkhoz és hatékony eszközökhöz jussanak a lelki egészségük megőrzése és helyreállítása érdekében.
Az idei program
A rendezvény Hont-Gáspár Anita PhD-hallgató, művészetterapeuta előadásával kezdődött, amelyen elhangzott, a stresszt sem az egyéni, sem a csoportos élethelyzetekben nem lehet elkerülni, de nem csupán negatívumként, hanem erőforrásként is tekinthetünk rá. Azok az élmények, amelyek a napi stressz forrását jelentik, az öröm és az értelem forrásai is lehetnek, mindössze el kell határoznunk, hogy annak fogjuk tartani őket. A stressz „napos oldalával” az immár évtizedes múltra visszatekintő pozitív pszichológia foglalkozik behatóan.
Az előadást követően a résztvevőket különböző workshopok várták, amelyeket az ELTE szombathelyi oktatói és hallgatói vezettek. A programok között szerepelt meseterápiás, mindfulness, valamint mozgás- és táncimprovizációs műhely, amelyeken a résztvevők aktívan bevonódhattak. Emellett lehetőség volt megismerkedni az autogén tréning módszerével és szó esett az okostelefonok társas kapcsolatainkra gyakorolt hatásáról.
A rendezvényen jelen volt Kiss Zsoltné vármegyei vezető védőnő is.