Sákovics remekelt a szenior tenisz magyar bajnokságon

Kleinhappel Miklós – Fotó: Sákovics Péter | 2020.09.29.

Sákovics Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar szombathelyi Sporttudományi Intézetének adjunktusa három korosztályban indult a 39. szenior tenisz magyar bajnokságon.

Bajnoki címmel, valamint egy-egy ezüst- és bronzéremmel térhetett haza.

A szeptember 23. és 26. között megrendezett magyar bajnokság a nemzetközi versenyek hiányában az év legfontosabb versenye lett a szenior teniszezők számára.

Egyúttal ez a verseny volt az, amellyel gyakorlatilag véget ért a Sákovics számára igencsak eredményes szabadtéri szezon.

A megmérettetésen Sákovics Balta Rózsa partnereként a +50-es vegyes párosban hódította el a bajnoki címet.

A +60-as páros kategóriában Márton Kálmánnal ezüstérmet, egyéniben a +55-ös kategóriában pedig bronzérmet szerzett.

Sákovics az év három legfontosabb versenyén, a Budapest, a vidék és a magyar bajnokságon is aranyérmet szerzett, az előbbin mindjárt kettőt.

De az első helyezésig jutott a Szentes Béla-emlékversenyen, a nemzetközi Szent István kupán és Keszthely város bajnokságán is.