MAGYARORSZÁG 1772–1896
Az első közös konferencia témájául a felvilágosodás kezdetétől a milleniumi évig tartó időszakot jelölték ki, hazai vonatkozásban. „Egyrészt ez az időszak a nemzeti ébredés kora, amely erősítette a magyar nyelv pozícióját, valamint az igényt a magyar állam megreformálására, másrészt ez a több mint 100 év rengeteg olyan történelmi eseménnyel van tele, amelyek mind hatással voltak nyelvünkre is. Így esett a választásunk erre a lehetőségekben gazdag korra, amikor a nyelv és a történelem szorosan összefonódott” – mondta el az ELTEOnline kérdésére Hengszter Norbert, a Savaria Nyelvtudományi Diákműhely elnöke. Kiemelte: a konferencia nem elhanyagolható célja, hogy erősítse mind a szakok, mind az egyes tudományterületek közötti kapcsolatot, hangsúlyt helyezve a kapcsolódó pedagógiai kérdésekre is, így érdekes interdiszciplináris szakmai diskurzusban lehet majd része előadónak és érdeklődőnek egyaránt.
A konferenciára történelmi, nyelvészeti és pedagógiai témájú előadásokat várnak, a prezentációval támogatott előadások hossza legalább 10, legfeljebb 15 perc lehet, valamint egyszerzős és társszerzős előadással is lehet jelentkezni.
A jelentkezéseket a nyelveszetidiakmuhely.szombath@gmail.com vagy a novak.robert00@gmail.com e-mail-címek valamelyikén március 17-én éjfélig várják a szükséges adatok megadásával (az előadó neve, e-mail-címe, telefonszáma, az előadás címe, illetve az előadás vázlatos összefoglalása körülbelül tíz pontban). Kérdések ugyanezeken az e-mail-címeken tehetők fel.
A konferencia az MS Teamsen zajlik.