Komplex tudással lépnek ki a munka világába

Szöveg és fotó: Kleinhappel Miklós | 2024.02.19.
Komplex tudással lépnek ki a munka világába
Az ELTE Savaria Egyetemi Központ (SEK) február 17-én tartotta téli Diplomaosztó ünnepségeit. Az Agora – Savaria Filmszínházban az első, délelőtti rendezvényen azok vették át diplomájukat, akik az egyetem Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központjának (BDPK) és Pedagógiai és Pszichológiai Karának (PPK) képzését végezték el, összesen 63-an. Délután az Informatikai Kar (IK) és a Társadalomtudományi Kar (TáTK) 76 hallgatója következett. Összefoglaló a két ünnepségről.

– Egy diplomaátadó ünnepség talán a legszebb esemény egy egyetem életében. Különleges pillanatokat élünk át, hiszen felkészítettünk egy újabb generációt arra, hogy komplex tudással felvértezve kiléphessenek a munka világába. Gratulálok mindannyiójuknak a kitartó munkához, az elszántsághoz, amelyek lehetővé tették, hogy oklevelüket a kezükbe tarthassák – mondta ünnepi köszöntőjében Lenkai Nóra, az ELTE SEK rektori biztosa.

A rektori biztos beszédében úgy fogalmazott, a frissdiplomások az egyetemen megszerzett ismeretekkel felkészültekké váltak a jövőre. Ha valaki az ELTE-n szerez diplomát, hatványozottan igaz, hogy a tudás értékálló befektetés, tette hozzá.

– Az ELTE szombathelyi campusának egyik erőssége az összetartó, támogató közösség, az a fajta odafigyelés, bensőségesség, amely mindig a védjegyünk volt. Hiányozni fognak nekünk. De kérjük, ne felejtsék el az itt töltött tartalmas éveket, ápolják kapcsolataikat és újabb képzésre is várják. Adják tudásuk legjavát mindenhol, ahol tevékenykedhetnek.

Lenner Tibor, az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ igazgatója köszöntőjét azzal kezdte, hogy az ELTE BDPK-n az volt a legfontosabb cél, hogy a diploma átvételekor tanításra készen álló, az iskola világában helytállni tudó és sikeres fiatalok hagyják el az egyetemet. A frissdiplomások az ELTE szombathelyi campusán korszerű és gyakorlatias képzésben részesültek, fűzte hozzá.

– Kívánom, mindig találjanak biztos igazodási pontokat az életükben: legyen ez egy bölcs gondolat az oktatóiktól vagy a gondjaikra bízott gyerekek iránti tisztelet és szeretet, amivel utat találnak majd a kisgyermekekhez éppen úgy, mit a kamaszokhoz.

Szidor György, az ELTE IK dékánhelyettese köszöntőjében arról beszélt, hogy napjainkban az új technológiák elmossák a határt a valódi és a digitális világ között. A mérnöki, illetve az informatika területén a korszerű gyártástechnológia, az ipar 4.0, a digitalizáció, az automatizálás és az adatelemzés határozza meg a jövőt.

– A haladás őrei vagyunk, akiket azzal a felelősséggel bíztak meg, hogy az innováció erejét a társadalom fejlődésére, érdekében hasznosítsuk. Bárhol is lesznek és bármit is csinálnak, soha ne veszítsék el a szakmánkra jellemző értékeket, integritást, etikát és a közjó iránti elkötelezettséget.

A dékánhelyettes emlékeztetett, a munkaerő automatizálása és a mesterséges intelligencia etikus felhasználása sok kockázattal jár.

– Nagyon remélem, hogy azzal a tudással és képességekkel, amelyeket megszereztek tanulmányaik során az ELTE Informatikai Karán, képesek lesznek olyan jövőt megteremteni, ami mindenki számára sikeres és igazságos lesz – hangzott el.

A második diplomaosztó ünnepségen került sor a duális gépészmérnöki oklevelek átadására. A képzés parnercégek bevonásával zajlik.

Az ő képviseletükben Mándli Péter, a BPW-Hungária Kft. ügyvezető igazgatója köszöntötte a végzett hallgatókat, aki személyes hangvételű beszédében azt fejtegette, hogy a frissdiplomások előtt álló életszakaszban meg kell tanulniuk, hogyan győzzék le a félelmeiket, hogyan éljenek együtt velük és hogyan kovácsoljanak sikert belőlük.

A rendezvényen rektori díszoklevelet vehetett át Kovács Vince, a Vas Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, az egyetem és a kamara közötti több éves, magas színvonalú együttműködést elősegítő munkájáért.

A diplomaosztó ünnepségeken hagyomány a frissdiplomások ünnepélyes fogadalomtétele. A végzett hallgatók ezúttal is hitet tettek arról, hogy Magyarország Alaptörvényéhez, a magyar néphez hűek lesznek, hivatásukat emberséggel, szaktudással, alma materüket öregbítve végzik, kiemelt feladatuknak tekintik a magyar hagyományok tiszteletét és az egyetemes értékek közvetítését, pályájukat a folyamatos önképzés, szakmai megújulás jellemzi majd.

A diplomaosztó ünnepségeken hagyománnyá vált az is, hogy a végzett hallgatók nevében egy újdiplomás elbúcsúzik az Alma Matertől. Az első rendezvényen Tasnádi Renáta frissdiplomás okleveles testnevelő és gyógytestnevelő tanár mondta el búcsúgondolatait.

– Magyarország legrégebbi és legnívósabb egyetemének képzésén szereztünk diplomát. Megküzdöttünk érte, de elértük céljainkat. Tanulmányaim során példaképektől tanulhattam. Úgy érzem, az ELTE-n eltöltött éveim alatt megtaláltam önmagamat is – beszédében többek között ez hangzott el.

A második ünnepségen Móricz Ádám frissdiplomás gépészmérnök búcsúzott.

– Minden végzős hallgató megérdemli, hogy büszke legyen magára. Tanáraink részéről sok erőfeszítést láthattunk, hogy az oktatás minőségét a lehető legmagasabb szintre emeljék, amiért köszönettel tartozunk nekik. Mindemellett értékes tapasztalatokat adtak át nekünk a szakma és az élet sok-sok területéről. Viseljük büszkén a tudásunkat és tapasztalatainkat, és használjuk őket arra, hogy pozitív változást hozzunk a világba – beszédében többek között ez hangzott el.

A rendezvényeken énekkel közreműködött Bali Dorottya, tanító szakos hallgató. Felkészítő tanára Pozsonyiné Falusi Anikó főiskolai docens volt. Valamint zongorázott Kóta Melinda, a Savaria Campus Iroda referense

A délelőtti ünnepség felvétele az ELTE Savaria Egyetemi Központ Videotorium-oldalán visszanézhető ide kattintva, a délutáni pedig ezen a linken.

További fotók az ELTE SEK Facebook-oldalán tekinthetők meg, itt (első rendezvény) és itt (második rendezvény).

Komplex tudással lépnek ki a munka világába

Komplex tudással lépnek ki a munka világába

0

/

0

0

/

0