Elindult a Nyugdíjas egyetem tavaszi szemesztere

Az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ (SRPSZKK) szervezésében megvalósuló programsorozat első előadását Csuk Csaba, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Savaria Könyvtár és Levéltár megbízott könyvtárvezetője tartotta Mesterséges intelligencia felhasználói szemmel címmel.
Az előadás során a résztvevők betekintést nyerhettek a mesterséges intelligencia alapjaiba, fejlesztéseibe és várható trendjeibe, különös tekintettel a nyelvi modulokra, a ChatGPT-re és más MI-platformokra. Szó esett továbbá a mesterséges intelligencia által generált zene, kép és videó készítéséről, valamint az MI munkaerőpiacra és oktatásra gyakorolt hatásairól, jogszabályi környezetéről és az általa felvetett etikai kérdésekről.
A további előadások időpontjai és témái a következők:
- Április 1. (kedd) 15 óra: Az Antillák gyöngye – KUBA (Simon György, mesterpedagógus, Soproni Széchenyi István Gimnázium)
- Április 15. (kedd) 15 óra: Pillanatképek a szombathelyi egyházmegye történetéből (Bakó Balázs, igazgatóhelyettes, egyetemi docens, ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ, Történelem Tanszék)
- Április 29. (kedd) 15 óra: A nyelv(észet) és a marketing kapcsolata (Kovács László, megbízott intézetigazgató, tanszékvezető egyetemi docens, ELTE Társadalomtudományi Kar Közgazdaságtudományi Intézet, Üzleti Kommunikáció és Marketing Tanszék)
- Május 13. (kedd) 15 óra: Miben más korunk iskolája, avagy kiemelt figyelem és fegyelem?! (Bíró Zoltán, mesterpedagógus, pedagógiai előadó, Hatos Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Vép, ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ)
Az előadások helyszíne az ELTE Savaria Egyetemi Központ Díszterme.
A programokon való részvétel ingyenes, és az 50 év feletti érdeklődők számára nyitott.