Egykori hallgatók tárlata a Zéró Galériában

Az A–épület első emeletén található egyetemi kiállítótér azzal a nem titkolt szándékkal működik, hogy a neves művészek mellett a fiatal tehetségeknek is bemutatkozási lehetőséget biztosítson – akár az egyes kurzusokon létrejött alkotások, akár az egyetemisták oktatástól függetlenül született munkáinak nagyközönség elé tárásával.
Ahogy Bordács Andrea tanszékvezető az április 18-i tárlatnyitón elmondta, a szárnyaikat bontogató alkotók komoly akadály előtt állnak, amikor az első megjelenési lehetőségeket kell felkutatniuk.
Korábban három hallgatói kiállítás is helyet kapott a Zéró Galériában. A tanszék most úgy gondolta, lehetőséget ad a pályakezdő fiataloknak is.
A felhívásra jelentkezők azt is gyakorolhatták, hogyan kell egy pályázati anyagot összeállítaniuk, illetve a megálmodott projektet megvalósítaniuk, ami az alkotói lét egyik fontos velejárója.
Vincze Márton és Kovács László 2017-ben képi ábrázolás alapképzésen szerzett diplomát.
Balról jobbra: Kovács László és Vincze Márton
A tárlat anyagában helyet kapott munkáik az azóta eltelt évek terméséből adnak ízelítőt.
Megfogalmazásuk szerint tevékenységük közös pontja főleg az absztrakt, nonfiguratív festmények létrehozása. Szavaik szerint
a kiválogatott művek összhatásában az ünnepélyes komolyság kimértsége keveredik az önfeledt szertelenség spontaneitásával.
Vincze Márton alkotásainak fő eleme az alapanyag torzulásának szemlélése, anyagi tulajdonságaik hangsúlyozása. Festett munkáiban gyakori a túlfolyt festék, visszakapart felület. Flakonból készített szobraiban a műanyag olvadását jeleníti meg. Glitch sorozatát egy számítógépes hiba ihlette.
Kovács László festészetét a szélső értékek közötti állandó ingadozásként, és ehhez kapcsolódóan egyfajta egyensúlykeresésként jellemzi, amely az elmúlt években több sorozatbában is tetten érhető. A kiállításon látható munkái esetében a geometria elemeiből indult ki, amelyeket – például az antikvitás és a középkori építészeti örökségből vett asszociációk révén – igyekezett tágabb perspektívákba ágyazni, hogy azt a visszájára fordítsa. Egyes képei a visszaszivárgó figuralitásról árulkodnak.
A tárlat megnyitóján a kiállítókat Farkas Imre, szombathelyi képzőművész, a hallgatók egykori oktatója méltatta.
A Vizuális Művészeti Tanszék pályázatán sikerrel szerepelt a jelenleg elsőéves Fekete Boglárka is, aki októberben mutathatja be műveit a Zéró Galériában.
Egykori hallgatók tárlata a Zéró Galériában
Egykori hallgatók tárlata a Zéró Galériában
0
/
0
















0
/
0