A biofeedback szerepe hétköznapi stresszorok kezelésében

A biofeedback szerepe hétköznapi stresszorok kezelésében
10/03

2024. október 03. 10:00 - 11:00

Zenepedagógiai Tanszék Liszt-terem

10/03

2024. október 03. 10:00 - 11:00

Zenepedagógiai Tanszék Liszt-terem


Október 3-án 10 órai kezdettel az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Tanszék (PPK) Pedagógiai és Pszichológiai Intézet – Szombathely szervezésében hallgathatnak meg az érdeklődők egy izgalmas, aktuális témát boncolgató előadást.

Veres-Székely Anna, az ELTE PPK Affektív Pszichológia Tanszék adjunktusa, az Adaptáció Kutatócsoport tagja mutatja be kutatási eredményeit Hullámszelidítés mesterfokon: a biofeedback szerepe hétköznapi stresszorok kezelésében címmel.

A mindennapi életünk során rengeteg stresszhatásnak vagyunk kitéve, amit már-már képtelenség legyűrni. Mit tehetünk ez ellen, amikor a tartós stressz már életminőség-romláshoz vezet?

A jó hír az, hogy a stressz tanulási folyamatok révén kezelhető. A kognitív viselkedésterápia és a biofeedback módszerek házassága ígéretes megoldásokat kínál a stresszkezelésre. A biofeedback technológia valós idejű visszajelzést ad a test fiziológiai válaszairól (pl. szívritmus, légzés, izomfeszültség), ami lehetővé teszi azt, hogy valós időben kapjunk visszajelzést akár a legapróbb, de helyes irányba vezető apró változásokról.

 

Adatkezelési tájékoztató itt elérhető.