Sákovics ismét sporttörténelmet írt

SEK | 2021.11.23.

A Pedagógiai és Pszichológiai Kar szombathelyi Sporttudományi Intézetének mestertanára november 18. és 21. között a páros racketlon világbajnokságon és a cseh nemzetközi bajnokságon egyéniben is a dobogó legfelsőbb fokára állhatott. Előbbivel ismét sporttörténelmet írt.

Az áprilisban elhalasztott vb-t most pótolták Prágában.
Sákovics Péter párja ezúttal a szlovák Lubomir Budinsky volt (fotónkon), akivel remekül megértették egymást, és nagyszerű játékkal szerezték meg a 60+-os kategória aranyérmét.

Az elődöntőben egy cseh–svájci páros volt kénytelen fejet hajtani a magyar–szlovák duó előtt, majd a döntőben a dán párosnak sem maradt más választása, mint a gratuláció.

A páros vb után rendezték a cseh Opent az egyéni számokban. Sákovics itt is rajthoz állt – és ha nevezett, akkor meg is nyerte a 60+ kategóriát. Ehhez három győzelemre volt szüksége a szombathelyi racketlonosnak: egy svájci és két dán játékost legyőzve Sákovics Péter immár tizenhatodik alkalommal nyerte meg a cseh nemzetközi bajnokságot.

Sákovics Péter győzelmével ismét átírta a racketlon sport történetét. Túl azon, hogy a tizenhatodik világbajnoki címével messze megelőz mindenkit, ő az egyetlen játékos, aki párosban világbajnoki címet tudott szerezni a +45, a +50, a +55 és a +60-as kategóriában is.