Ezüstérmet szereztek a szenior tenisz vb-n

SEK | 2021.09.16.
Sákovics Péter, a Pedagógiai és Pszichológiai Kar szombathelyi Sporttudományi Intézetének mestertanára és Bogár Szabó Éva Európa-bajnok teniszező újra szenzációs eredményt ért el: a vegyes párosok 60 éven felüliek kategóriájában ezüstérmet szereztek a horvátországi Umagban megrendezett negyvenedik Szenior Tenisz Világbajnokságon.

A viadalra negyvenkét országból négyszáztizenkét játékos nevezett. Első kiemeltként az első körben nem kellett játszania a szombathelyi párosnak, viszont a rossz sorsolásnak köszönhetően a négy közé jutásért már szinte megoldhatatlan feladatnak tűnt a végső győzelemre is esélyes német pár elleni mérkőzés.

A papírformának megfelelően az első szettet a németek nyerték 6:4-re és a másodikban is vezettek már 5:3-ra, amikor a Haladás kitűnőségei szenzációsan játszva fordítottak, és 7:5-re nyertek.

Következett a meccs tie-break, amit a Bogár Szabó–Sákovics duó bravúrt bravúrra halmozva 10:7-re megnyert, és ezzel az elődöntőbe jutott. A mérkőzés két óra harminchét percig tartott, az ellenfél erősségét jelzi, hogy a női játékos, Böröc Katalin, végül a női párosok mezőnyében világbajnok lett, míg a férfi játékos, Bernd Richard, oszlopos tagja volt a német csapatnak.

Az elődöntőben egy olasz–osztrák párossal, Laura De Vittorival és Andreas Köpffel kellett megküzdeniük Sákvicséknak. A mérkőzés szintén közel kétórányi játék után 6:4, 6:4 arányban a magyar páros győzelmét hozta.

A világbajnokság döntője magyarok csatája lett: a másik ágon a Miltényi Szerencsésné Éva és Szekrényes Zsolt páros jutott be. A két és fél órás összecsapás nagy taktikai csatát hozott, mivel a felek ismerték egymás játékát. Az első szettet remekül játszva a szombathelyiek hozták 6:4-re, a másodikban viszont feljavult az ellenfél, és ugyan a gémek szorosak voltak, de 6:1-re győztek. Itt is meccs tie-break, döntött méghozzá rendkívül izgalmas csatában 14:12-re nyertek Szekrényesék.

A vb és a sorsolás előtt az volt Sákovics Péter véleménye, hogy egy szerencsés sorsolással és persze jó játékkal nem elképzelhetetlen az éremszerzés. A világbajnokság után úgy értékelt, hogy a körülményeket figyelembe véve ugyan fájó a döntőben elszenvedett vereség, de mindenképpen óriási sikerként könyveli el a világbajnoki ezüstérmet.