Ez a tizenkét cikkünk volt a legnépszerűbb az elmúlt tizenkét hónapban

SEK | 2021.01.05.
Ez a tizenkét cikkünk volt a legnépszerűbb az elmúlt tizenkét hónapban

2020-ban háromszáznál is többször posztoltunk, ennyi cikkünk és videónk jelent meg csak a Facebook-oldalunkon, amelyeken kívül több száz fotót is közzétettünk. Ezek közül válogattuk ki a legnépszerűbbeket.

Januárban erősen indítottunk, hiszen a Szigorlat Leventével című posztunk nem csupán az év, hanem az ELTE Savaria Egyetemi Központ Facebook-oldalának történetében is a legkedveltebb lett, méghozzá toronymagasan. Az éppen vizsgázó édesanyja ölében csücsülő hét hónapos Levente olyannyira sokak szívébe belopta magát, hogy posztunkat a helyi médián kívül mintegy két tucat országos lap közölte.

Nagy sikert aratott az a cikkünk is, amelyben Borhy László rektort arra kértük, három minőségében, rektorként, szombathelyiként és apaként mondja el, szerinte a felvételizőknek miért érdemes az ELTE vidéki campusát választaniuk.

Arról, hogy a szombathelyi felsőoktatást miért kedvelték egykori hallgatóink, az év során készítettünk egy összeállítást, amelyben tizenkét öregdiákunk mesélt az itt töltött évekről.

De felvételizők, illetve jelenlegi egyetemistáink is szívesen meséltek motivációikról és az egyetemi évekről: Pődör Rebeka, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia játékosa az év első felében még végzős középiskolásként adott mélyinterjút (szeptembertől már őt is hallgatóink között tarthatjuk számon), bemutattuk Takács Pétert, aki azért jött az ELTE SEK-re, hogy a példaképeitől tanulhasson, és portrét közöltünk az ígéretes modellkarrier előtt álló, ám az érettségi után inkább a tanulást választó Simon Virágról is. Látványos fotómontázzsal pedig azt mutattuk meg a világnak, hogy hallgatóink a távolléti oktatásban is együtt vannak.

Sokan csodájára jártak a Savaria Egyetemi Központ lepkekertjének, amelyet megálmodója, Szinetár Csaba főiskolai tanár idén is szebbnél szebb, Costa Ricából érkezett pillangókkal népesített be, elhozva ezzel egy darabkát a világ legzöldebb és legboldogabb országának boldogságából.

A tavaszi kijárási korlátozások idején megmutattuk az egyetem épületének közelében virágba borult japán cseresznyefákat, fellebbentettük a fátylat a C–épület portájánál található dombormű titkairól.

Az év során hallgatóink számára pénzdíjas maszkpályázatot írtunk ki, hogy tervezzék meg az ELTE SEK hivatalos szájmaszkjának dizájnját.

Beszámoltunk a harmincöt éves Földrajzi Tanszék jubileumi ünnepségéről is, amelyen kedves összeesküvés is készültek a szervezők Csapó Tamás és Puskás János nyugalmazott oktatók számára, hatvanötödik születésnapjuk alkalmából.

 

Szigorlat Leventével


Hét hónapos, ellenállhatatlan – és szinte már rutinos "egyetemista".

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

 

 

 

 

 

 

Óriási lehetőség az ELTE szombathelyi jelenléte

Miért érdemes az ELTE szombathelyi képzéseire jelentkezni? Erről kérdeztük három minőségében Borhy Lászlót: az egyetem rektorát, a szombathelyi gyökerekkel rendelkező embert és a családapát.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem történetében nem először fordul elő, hogy szombathelyi rektor áll az intézmény élén. Az egyetem jelenlegi vezetője a vasi megyeszékhelyen született és élt a középiskola befejezéséig. Borhy Lászlót ugyan hosszú ideje elsősorban Budapesthez köti a szakmai és a magánélete, ám Szombathely a mai napig különleges helyet foglal el a szívében, a Savaria Egyetemi Központ ELTE-hez történt csatlakozása óta pedig szülővárosa felsőoktatásáért dolgozik. Borhy László nem utolsósorban háromgyermekes családapa. Ebbéli minőségeiben beszélgettünk vele.

A teljes cikk ITT olvasható.

 

„Aki idejárt, az egy nagy családban lehetett”

Egykori hallgatók mesélnek arról, hogyan emlékeznek az intézményben eltöltött évekre.

Az elmúlt hat évtizedben mintegy negyvenezren szereztek diplomát az ELTE SEK-en és jogelődjeiben.
Összeállításunkban afféle hevenyészett öregdiák-találkozóként tizenketten emlékeznek az intézményben eltöltött évekre távirati stílusban, de annál többet mondóan.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

 

 

Pődör Rebeka: Apu a példaképem

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) NB I-es csapatának irányítójával szót ejtettünk sok mindenről: szerencséről, boldogságról, áldozatokról, biztonsági játékról és nagyot álmodásról, arról, hogy mi hangolja le, és persze az egyetemről.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

 

Az ifjú természetfotós, aki azért jött az ELTE SEK-re, hogy a példaképeitől tanulhasson

Takács Péter pályaválasztására nagyban hatott a Biológiai Tanszék három oktatójának munkája, akiknek tevékenységét már középiskolásként figyelemmel kísérte. Az elsőéves angol–biológia osztatlan tanár szakos hallgató érdeklődési körétől nem függetlenül szebbnél szebb természetfotókat készít, amelyek közül egy csokorra valót meg is osztott velünk.

A teljes cikk ITT olvasható.

 

 

 

Külföldi modellkarrier helyett tanulás

Simon Virágot, az ELTE Savaria Egyetemi Központ elsőéves anglisztika szakos hallgatóját az elmúlt években többször megkísértette a külföldi modellkarrier lehetősége, de azt vallja, bármennyire is csábító, hogy eljuthat a világ távoli pontjaira, és még pénzt is kereshet ezzel, első a tanulás.

A teljes cikk ITT olvasható.

 

 

 

 

A hallgatók a távolléti oktatásban is együtt vannak.
És ezt meg is mutatták egy montázs segítségével.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

Costa Rica boldogsága az ELTE SEK lepkekertjében

A SEK C–épületének bejárata melletti kavicsos alapú oldalszárnyban 2019 nyarán létesült az a trópusi hangulatot idéző növényház, amelybe egyenesen Costa Ricából érkeztek pillangóbábok, hogy szeptemberre káprázatos lepkekertté varázsolják.

Az ötletgazda és a kert szakmai felügyeletét ellátó Szinetár Csaba, a Biológiai Tanszék főiskolai tanára az idei tanév elejére is meglepetéssel készült: ugyancsak – az egyébként a világ legzöldebb és legboldogabb országának tartott – Costa Ricából száz darab lepkebáb érkezett, amelyek az elmúlt hetekben kettő híján mind kikeltek.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

 

 

Elhoztuk a japán cseresznyefák virágait

Az egyetem környékén idén is gyönyörűek a virágzó japán cseresznyefák. Ha most a kijárási korlátozás vagy a távolléti oktatás miatt nem jár az intézmény felé, megcsodálhatja őket fotóinkon.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

 

 

 

Lerántjuk a leplet a C–épületi dombormű titkairól

A Kórus című alkotás története egészen az 1980-as évekig nyúlik vissza. Cikkünkben a mű alkotója is megszólal.

Számos olyan érték van a környezetünkben, amelyek mellett nap mint nap elmegyünk, és sok esetben talán még arról sincs fogalmunk, hogy valójában mit látunk.
Úgy tűnik, így van ez a Savaria Egyetemi Központ C–épületének portája mögött található domborművel is.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

Hallgató tervezte az ELTE SEK hivatalos szájmaszkját

Pénzdíjas pályázatot írt ki az ELTE szombathelyi hallgatói számára a Savaria Egyetemi Központ (SEK), hogy ők álmodják meg a campus hivatalos szájmaszkjának dizájnját. A felhívásra tizenhatan húsznál is több munkát adtak be. A műveket négytagú zsűri bírálta el, amely a sok kreatív alkotást látva nem csupán győztest, hanem két különdíjast is hirdetett.

A teljes cikket ITT olvashatod.

 

Harmincöt, meg kétszer hatvanöt

A 2019/2020-as tanévben harmincöt éves Földrajzi Tanszék egykori és jelenlegi munkatársai a jubileum apropóján a közelmúltban házi ünnepséget tartottak. Mint kiderült, valójában kedves összeesküvés készült: a rendezvénynek hatvanötödik születésnapjuk alkalmából Csapó Tamás és Puskás János nyugalmazott oktatók köszöntése volt a célja. Lehet-e ennél szebben kifejezni, hogy egy tanszéket leginkább a munkatársai határoznak meg, és méltóbban tisztelegni azok életműve előtt?

A teljes cikk ITT olvasható.