A SZOESE négyese összesen három bajnoki érmet futott össze a hétvégén

Kívés István | 2018.09.13.

A Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület (SZOESE) hosszútávfutói idén is remekül szerepeltek a félmaratoni országos bajnokságon. Két csapat- és egy egyéni érem lett a nap végeredménye.

Az ob-t a WizzAir Félmaraton részeként bonyolították le Budapesten szeptember 9-én. A rendezők reggel nyolc órára tették a rajtot, ami a nagy meleg miatt sokat segített a résztvevőknek.

Ahogy az várható volt, a legjobb eredményt Horváth György futotta, idejével (70:21,0) abszolút ötödikként ért célba.

Kovács Attila minimálisan elmaradva az egyéni csúcsától 72:50,9-cel az U23-as korosztályban bronzérmes lett. Ugyanitt Jacsev Sámuel 75:31,7-tel, egyéni csúccsal ötödik, míg Petrovics Alex 78:11-gyel kilencedik. Ez a hármas így, 3:46:43-as összidővel U23-as bajnoki címet nyert, megelőzve a BEAC-ot és a VEDAC-ot.

Ráadásként a Horváth György–Kovács Attila–Jacsev Samu trió 3:38:43-mas idővel abszolútban is bronzéremig jutott – a VEDAC és a BEAC mögött.

Az U23 és az abszolút csapatokban A BEAC-nál is voltak átfedések.